Служба автомобільних доріг
у Рівненській області

» Прес-центр » новини » Як уникнути аквапланування

Як уникнути аквапланування

Служба автомобільних доріг у Рівненській області інформує всіх учасників дорожнього руху, про те, що на автомобільних дорогах Рівненської області проводяться роботи по відводу води з проїзної частини та узбіч.

Звертаємо увагу водіїв на те, що в місцях скупчення води, яка виникла там внаслідок інтенсивного танення снігу, можливе виникнення ефекту аквапланування.

Аквапланування являє собою явище, в якому шини на мокрих дорожніх умовах втрачають контакт з дорогою через осілий шар води між ними. Шини в цій ситуації, не можуть досить швидко видалити надлишок води, яка накопичується в них, так що транспортний засіб втрачає контакт з поверхнею, що призводить до втрати контролю з боку водія автомобіля.

Щоб уникнути аквапланування, тобто повної втрати керування над автомобілем, необхідно: суворо дотримуватися правил дорожнього руху; знижувати швидкість на мокрій дорозі.

Слід підкреслити, що дані правила поширюються на всі автомобілі незалежно від того, які покришки на ньому встановлені. Навіть наявність стійких до аквапланування шин жодним чином не повинно розслабляти водія і будь-яким чином впливати на його увагу.

Багато автомобілістів плутають аквапланування з звичайним ковзанням на мокрій дорозі. Внаслідок цього водії, намагаючись його подолати, застосовують точно таку ж тактику, за допомогою якої долається ковзання автомобіля на дорозі. Застосування однакової тактики не припустимо, оскільки поведінка машини в цих випадках розрізняється. Необхідно відзначити, що аквапланування виникає виключно на високій швидкості тоді, як ковзання може виникнути в будь-який момент на мокрій дорозі.

При першому ж ознаку аквапланування не потрібно робити різких рухів кермом і різко натискати на педалі. Слід лише негайно відпустити педаль газу. Цього, як правило, буває достатньо для того, щоб через короткий проміжок часу відновилася часткова керованість автомобілем. Якщо ж зовсім необачно різко повернути кермо або натиснути на педаль газу (гальма), то в цьому випадку неконтрольовані занос, який загрожує серйозною аварією, майже забезпечений.

Підсумовуючи вищесказане, просимо неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху та бути максимально уважними.