УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Рівненській області

» Прес-центр » новини » Делегація Служби автомобільних доріг у Рівненській області відвідала Білоруське Республіканське унітарне підприємство

Делегація Служби автомобільних доріг у Рівненській області відвідала Білоруське Республіканське унітарне підприємство

У період з 26 по 29 червня Рівненська  делегація шляховиків  на чолі із начальником Служби  автомобільних доріг у Рівненській області Петром Удовиченком, у складі: заступника начальника з будівництва САД Михайла Федорука, начальника відділу ремонту, експлуатаційного утримання доріг та охорони навколишнього середовища САД Валерія Гарасюка та директора ДП «Рівненський облавтодор» Володимира Квачука, в рамках взаємної співпраці та налагодження ділових та партнерських зв’язків в сфері ремонту та утримання автодоріг, а також обміну передовим досвідом відвідала Республіку Білорусь.

Рівненські шляховики протягом чотирьох днів перебували  у Брестській області на запрошення Республіканського унітарного підприємства автомобільних доріг «Бреставтодор».

На кордоні Українську делегацію зустріли заступник генерального директора УП «Бреставтодору» Сергій Панченко та начальник філіалу дорожньо-експлуатаційного управління №21 Михайло Остапчук.

Колеги-шляховики відразу приступили до роботи згідно заздалегідь запланованих заходів та міроприємств.

Під час переїзду до села Страдичі на лінійно-дорожню дистанцію №213, представники Служби автомобільних доріг мали змогу ознайомитись із якістю утримання автодоріг державного значення.

На лінійній дистанції, Білоруські колеги показали  сучасний склад збудований по новітній технології із запасами протиожеледних  матеріалів на випадок ускладнення погодних умов у зимовий період. Але найбільш зацікавив Рівненських дорожників об’єкт 2017 року по влаштуванню захисних шарів методом укладки холодною литою асфальтобетонною сумішшю згідно технології «Сларрі-Сил».

Для інформації:

«Сларрі Сил» виготовляється з суміші щебеню, бітумної емульсії і наповнювача в пропорціях, які визначаються лабораторними роботами. З додаванням води суміш приводиться в готове для нанесення стан. Бітумна емульсія виконує роль клею і утримує подрібнений щебінь разом, а також склеює новий шар «Сларрі Сила» і старий шар, на який воно було нанесено.

Для відповідності умовам, характеристикам і вимогам кожного проекту, використовуються різні емульсії і щебінь. Щебінь повинен бути чистим, міцним, подрібненим, класифікованих відповідним чином і одного типу. Бітумна емульсія являє собою системи з трьох складових: бітум, вода і емульгатор. У більшості випадків, як стабілізатор або модифікує добавки в невеликій кількості використовується цемент «Портланд», гашене вапно або рідкий сульфат алюмінію. Розчин «Сларрі» наноситься на існуюче покриття поверхні за допомогою розпилювача, з'єднаного із змішуючим блоком. Розчин «Сларрі» проникає в бункер розпилювача і коли змішується, блок розтягує цей бункер, розпилювач накладає розчин. Розпилювач має можливість наносити розчин «Сларрі» на одну смугу дороги за один раз і виготовлений таким чином, щоб постійно знаходиться в контакті з існуючою поверхнею. За рахунок цієї особливості розпилювач накладає однаковий шар розчину на схилах, на високих ділянках дороги, на різних перекосах.

Автоматична операція перемішування контролюється спеціально навченим оператором. Дорожні робочі очищають поверхню перед нанесенням «Сларрі», закривають ділянку дороги для дорожнього руху, перевіряють відповідність операції нанесення, після нанесення очищають металеві каналізаційні люки і наносять розчин «Сларрі» в тих місцях, куди не проникнув бункер розпилення.       «Сларрі» виготовляється з допомогою спеціального обладнання. Воно або встановлюється на вантажну машину, або з автономним приводом. Це обладнання перевозить достатню кількість матеріалу в мішалці. Дане обладнання забезпечує постійне виготовлення суміші однакових характеристик за рахунок розвинених технологій. «Сларрі» швидко і безпомилково виготовляється на місці проекту. Перемішування і розтікання забезпечуються однією операцією, таким чином дорога готова до повторного використання вже через кілька годин.

Після ознайомлення із новою технологією укладки, делегація Рівненської Служби автомобільних доріг прибула у місто Брест та зустрілась із генеральним директором Республіканського унітарного підприємства «Бреставтодор» Михайлом Непочеловичем. Слід додати, що в одному приміщенні із Брестськими шляховиками розміщено Консульство України у Бресті. Наша делегація також мала змогу зустрітись і Консулом-керівником Анатолієм Діденко.

Програма перебування у Брестській області була досить насиченою. Після дружніх привітань колег та  Українського Консула, було організовано відвідини групи компаній «СТіМ» - однієї із найбільших в Білорусії виробників обладнання і матеріалів для дорожньої розмітки. Компанія випускає всі види матеріалів для нанесення дорожньої розмітки: фарбу, термопластик, холодний пластик тощо. Крім того, компанія має власну лабораторію якості та сертифікати власного виробництва.

Другого дня, наша делегація наполегливо ознайомлювалась з діяльністю підприємства «Бреставтодор», відвідувала підпорядковані виробничі бази, дорожньо-експлуатаційні управління та дільниці, об’єкти реконструкцій та капітальних ремонтів та ділянок доріг, які прийняті в експлуатацію. Також було здійснено виїзд на одну із найбільших в області виробничих баз з виготовлення бітумних емульсій «Оранчиці».

Третього дня, керівництво Рівненської Служби автомобільних доріг спільно із Білоруськими колегами прийняли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка з нагоди Дня Конституції України.

Слід додати, що крім робочих процесів, Білоруські колеги організували нашій делегації цікаві та пізнавальні екскурсії по місту Брест, відвідування Брестської фортеці та Біловезької пущі тощо.

Як зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Рівненській області Петро Удовиченко: «Я щиро вдячний Білоруським колегам за теплий та щирий прийом наших представників. Важливим є і той факт, що Білорусія готова поділитися своїми новими технологіями щодо будівництва та утримання доріг. Ми висловили своє прагнення щодо спільних проектів, закріплених у спільній робочій програмі. Надіємось, що такі зустрічі стануть регулярними і дадуть свої позитивні результати».

Прес-служба САД у Рівненській області