УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Рівненській області

» Прес-центр » новини » Дорожники Рівненщини - відкриті для громадськості

Дорожники Рівненщини - відкриті для громадськості

За останні роки фінансування дорожньої галузі України значно збільшилось. Створення дорожнього фонду, передача доріг місцевого значення на баланс облдержадміністрацій, чітка стратегія ремонтів 2018 – 2022 рр. – стали ключовими змінами, які запровадив Уряд, щоб підвищити рівень фінансування та якість виконання робіт в дорожній галузі. Разом із збільшенням обсягів надходження коштів, основним завданням було і забезпечити контроль за їх використанням.   

Одним із значних кроків стала електронна система проведення торгів – «Prozorro» https://prozorro.gov.ua/, на майданчику якої, починаючи із 1 серпня 2016 року, розігруються усі тендерні процедури. У відкритому доступі в цій системі можна знайти усю необхідну інформацію, що стосується торгів, зокрема:

 - ділянка дороги, що буде ремонтуватись;

 - види робіт, вартість та терміни виконання;

 - інформація про перебіг та результати торгів;

 - документи учасників тендеру;

 - договір, що заключний між замовником та переможцем торгів.

Система пошуку дозволяє відслідковувати усі закупівлі, що проводилися від самого початку користування майданчиком. Таким чином, кожен громадянин, може особисто контролювати усі закупівлі.

Зокрема, за результатами відкритих торгів Службою автомобільних доріг у Рівненській області укладено понад 4 десятки договорів пов’язаних з утриманням, експлуатацією та ремонтами автомобільних доріг у Рівненській області. Нині Служба автомобільних доріг співпрацює двома десятками підрядних організацій.

Що стосується прозорості використання коштів, то згідно Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» усі дані оприлюднюються, відповідно до термінів, на єдиному веб-порталі https://e-data.gov.ua/. На сайті можна легко знайти усю інформацію про обсяги виконання робіт відповідно до укладених договорів та як вони фінансувались. Дані з веб-порталу дають можливість відстежити виконання договору від моменту підписання до його завершення, включаючи істотні зміни, що відбувались впродовж виконання договору.

Окрім цього, існує ще один портал моніторингу CoST (Construction Sector Transparency Initiative), для забезпечення прозорості процесів будівництва, капітального та поточного ремонтів доріг, які здійснюються за рахунок публічних коштів.

Сайт https://costukraine.org/ дублює інформацію, що є на двох попередніх державних порталах, але з деякими уточненнями. На цьому майданчику додатково розміщується опис проекту, джерело фінансування та постанови КМУ про виділення коштів, інформація про підрядника та гарантійні зобов’язання.

Тож і державні, і громадські веб-портали були створені з метою забезпечити кожному громадянинові України відкритий доступ до інформації. 

 

Прес-служба САД у Рівненській області