УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Рівненській області

» Прес-центр » новини » ПАМ'ЯТКА ДЕКЛАРАНТУ!

ПАМ'ЯТКА ДЕКЛАРАНТУ!

1 січня 2022 року розпочався черговий етап подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 45-521 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII(із змінами та доповненнями) (надалі - Закон):

1. Особи, зазначені у п. 1, пп. "а" п. 2 ч.1 ст. 3  цього Закону, зобов’язані щорічно до 00.00 год. 1 квітня 2022 року подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобіганню корупції (далі НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Наступного року після припинення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації, або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності (щорічна декларація (після звільнення)).

Для цього у розділі І «Вид декларації та звітний період» декларації слід обрати позначку «я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)»

2. Особи, зазначені у п. 1, пп. "а" п. 2 ч.1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

3. Особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної у п. 1, пп. "а" п. 2 ч.1 ст. 3 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Зверніть увагу! Більшість інформації, необхідної Вам для заповнення декларації, міститься у відкритих державних реєстрах:

За допомогою кваліфікованого електронного підпису можна скористатися такими урядовими електронними сервісами:

- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно  https://bit.ly/2zeaaIQ;

- Офіційний електронний портал Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/);

- Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань    https://bit.ly/35uO94s;

- Електронний кабінет водія  https://bit.ly/2YyQsSw;

- Електронний кабінет на сайті Державної податкової служби України   https://cabinet.tax.gov.ua/;

- Портал електронних послуг Пенсійного фонду України  https://portal.pfu.gov.ua/;

- Укрпатент  https://bit.ly/2xxa7Hk.

З правилами користування зазначеними реєстрами можна ознайомитись на сайтах відповідних органів держаної влади.

Слід також мати на увазі, що інформація, яка міститься у таких реєстрах може бути не завжди повною та періодично оновлюється.

Перевірте термін дії та працездатність електронного підпису для роботи з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за необхідності – отримати новий.

Зверніть увагу! З 01 грудня 2021 року змінено форму електронної декларації.

З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya.

У разі виникнення технічних питань під час роботи з Реєстром декларацій ви можете звернутися до Контакт-центру  НАЗК за тел. +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 або за електронною адресою support@nazk.gov.ua.

Обов’язково перевірте інформацію, що відображена у Вашій декларації, після її подання та розміщення в Реєстрі. Згідно з ч.4 ст. 45 Закону суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію упродовж семи днів після подання декларації, але не більше трьох разів.

Важливо пам’ятати, що відповідно до ст. 52 Закону у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк інформувати про це Національне агентство шляхом заповнення відповідної електронної форми повідомлення про відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента після автентифікації у персональному електронному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування!

Просимо Вас відповідально поставитись до змісту інформації, яку ви зазначаєте у декларації. У разі виявлення порушення суб’єкт декларування може бути притягнутий до: 

- кримінальної відповідальності  – якщо сума недостовірних відомостей перевищує від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, карається штрафом від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 3662 КК України);

- якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, карається штрафом від 4000 до 5000 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років(ст. 3662 КК України).

- адміністративної відповідальності – подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, які відрізняються від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 4 ст. 1726 КУпАП).

- дисциплінарної відповідальності  – якщо сума виявлених недостовірних відомостей не перевищує 100 прожиткових відомостей.

За порушення вимог ст. 45 Закону передбачена відповідальність:

- за умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі строком на 1 рік, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 3663 КК України);

- за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 1726 КУпАП);

- за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни в майновому стані передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 1726 КУпАП).

Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів).

 

Вчасно подана декларація – це Ваш спокій!

 

Провідний уповноважений з антикорупційної діяльності