УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Рівненській області

» Прес-центр » новини » В місті Дубно викуплено перші земельні ділянки необхідні для початку будівництва масштабного інфраструктурного проекту Східно-південного обходу міста Дубно

В місті Дубно викуплено перші земельні ділянки необхідні для початку будівництва масштабного інфраструктурного проекту Східно-південного обходу міста Дубно

Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди (Проєкт «Транспортний зв’язок в Україні - Фаза І») між Україною та Європейським інвестиційним банком», яким ратифіковано Фінансову угоду (Проект «Транспортний зв’язок в Україні - Фаза I») між Україною та Європейським інвестиційним банком, підписану 17 грудня 2018 року у м. Брюссель, набув сили 22.09.2020 року.

Для своєчасної та повної реалізації Проєкту за рахунок залучених коштів передбачений викуп земельних ділянок для суспільних потреб у державну власність зі зміною цільового призначення на «12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства» для потреб будівництва багаторівневої транспортної розв’язки на примиканні автомобільних доріг М-06 Київ – Чоп км 372+400 та М-19 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на Бухарест), Рівненська область та у подальшому для обслуговування автомобільної дороги загального користування державного значення М-06 Київ – Чоп у межах Дубенського району, Рівненська область.

Передбачені в держбюджеті 3,8 мільйона гривень, відповідно до чинного законодавства Службою автомобільних доріг у Рівненській області було перераховано Дубенській РДА, і по завершенню оцінки земельних ділянок розпочато викуп 8-ми ділянок, на яких розгорнеться велике інфраструктурне будівництво.

Орієнтовна вартість проекту «Фаза -1» в частині будівництва обходу міста Дубно становить 80 мільйонів євро.

Ця дорога дозволить вивести весь транзитний автотранспорт, що прямує по дорогах М-06 Київ-Львів-Чоп та М-19 Доманове-Тернопіль-Чернівці, за межі міста та приміської зони.

Дорога буде першої технічної категорії (швидкісне шосе), з чотирма смугами руху. В перспективі новий об'їзд з’єднає дві вже існуючі ділянки швидкісного шосе М-06, і таким чином буде утворено сучасний та якісний коридор з чотирма смугами загальною протяжністю 43 км.

Після закінчення будівництва економія часу в напрямку Київ-Львів складе 10-15 хвилин, а в напрямку Тернополя – до 20 хвилин. Для міста Дубно та всієї приміської зони ця дорога матиме важливе значення для підвищення дорожньої безпеки, покращення екологічної ситуації. Вона позитивно вплине на економічний розвиток регіону.

 

Прес-служба САД у Рівненській області