УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Рівненській області

» Прес-центр » новини » Великому будівництву на Рівненщині світові стандарти контролю якості

Великому будівництву на Рівненщині світові стандарти контролю якості

Служба автомобільних доріг у Рівненській області та консорціум «Юі Інжиніринг» підписали договір про запровадження незалежного технічного нагляду на будівництві першої черги північного обходу міста Рівне. Такий підхід дає змогу забезпечити високу якість ремонтно-будівельних робіт і застосовується в більшості європейських країн.

Тобто технічний нагляд за будівництвом здійснюватиме не лише Служба автомобільних доріг як замовник, а і незалежний інженер-консультант. До його основних обов'язків належатиме: контроль якості та обсягів виконуваних робіт; вхідний та операційний контроль матеріалів, виробів та конструкцій, які використовуються під час дорожніх робіт; контроль за усуненням підрядником виявлених дефектів тощо.

Нині на будівництві першої черги північного обходу працює 107 робітників, механізаторів та інженерів тільки ключових підрядних та субпідрядних організацій. В технологічних процесах задіяно 47 одиниць будівельної техніки та механізмів. Середній рівень заробітної платні працівників залучених до великого будівництва становить 20 640 гривень на місяць, що більш ніж удвічі більше від середнього рівня зарплати по Рівненській області (9340 гривень за данними держстату).

Першу чергу північного обходу Рівного почали будувати у 2019-му році. Переможець торгів – ДСТ№2 м.Гомель та Служба автомобільних доріг у Рівненській області підписали договір щодо початку будівництва першої черги північної об’їзної міста Рівне – шестикілометрової ділянки дороги від автомобільної дороги державного значення Н-25 Городище – Рівне – Старокостянтинів км 146+630 до автомобільної дороги державного значення Т-18-32 /Н-22/ – Ходоси – Кустин – /Н-25/ км 8+426.

Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор») оголосило тендер на будівництво об'їзної дороги міста Рівне з очікуваною вартістю 822 млн. грн. Його було оголошено на електронному майданчику системи публічних онлайн-закупівель Prozorro. Це один із найбільших тендерів, які проводились на Рівненщині. На торгах виграла найнижча ставка - 745 млн 999 тисяч. За такі гроші будувати першу частину проекту «Північний обхід Рівного» згодився білоруський підрядник - «ДСТ№ 2, м. Гомель». Тобто економія коштів завдяки «Prozorro» – майже 10 %.

Зараз будують нову ділянку дороги протяжністю 6 кілометрів до села Хотин. Далі планується реконструкція 4-кілометрової ділянки в селі Хотин до Рівнеазоту і ще поточний ремонт дороги від Рівнеазоту до траси Н-22.

 

Північна об’їзна дасть можливість звільнити Рівне від транзитних автомобілів, що прямують по трасі М-06 з Житомира та Києва у напрямку Луцька та КПП Устилуг – по трасі Н-22. Виведення значного потоку транзитного транспорту за межі міста за рахунок будівництва північної об'їзної дороги дасть змогу розвантажити міські вулиці від транзитного транспорту, зберегти від руйнування покриття вулиць, а також сприятиме підвищенню безпеки руху, поліпшенню екологічної ситуації в місті та розвитку міста Рівного як важливого транспортного вузла.

 

Прес-служба САД у Рівненській області