УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Рівненській області

» Водіям та перевізникам » Великогабаритні та великовагові транспортні засоби

Великогабаритні та великовагові транспортні засоби

Порядок видачі погоджень на маршрути проїзду великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування України

Чому необхідно отримувати дозволи на рух

  1.  З метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
  2. Відповідно до положень пункту 22.5 Постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 «Про Правила дорожнього руху» за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

  3. Крім того, рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Хто погоджує маршрут руху та видає дозвіл на рух

  1. Погодження маршруту та видача дозволу на рух здійснюється відповідно до Закону України «Про дорожній рух»Закону України «Про автомобільні дороги»Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007р. № 879 та Постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2001р. № 30.
  2. Погодження маршруту великовагових та великогабаритних транспортних засобів – документ, що видається дорожніми, комунальними, залізничними та іншими підприємствами і організаціями, який підтверджує можливість безпечного проїзду маршрутом. Погодження маршруту великовагових та великогабаритних транспортних засобів є підставою для видачі дозволу на рух.
  3. Якщо загальна маса великовагового транспортного засобу перевищує 60 тонн, власник автомобільних доріг чи вулиць або уповноважена ним організація, яка відповідає за їх експлуатаційне утримання, приймає рішення про проведення (за рахунок перевізника) спеціального обстеження або/і випробування будівель, споруд і мереж на маршруті та у разі потреби про укріплення штучних споруд.
  4. Перевізник, який має намір використовувати великоваговий та/або великогабаритний транспортний засіб, зобов'язаний не пізніше ніж за три доби звернутися до уповноважених Укравтодором підприємств із заявою про видачу погодження маршруту.
  5. Дозвіл на рух великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу після отримання погодження маршруту видається уповноваженим підрозділом Національної поліції через центри надання адміністративних послуг.

Процедура подання заявок та отримання погоджень

При міжобласних перевезеннях лист-заявка адресується Відділу інтелектуальних транспортних систем Укравтодору на електронну адресу its.ukravtodor@gmail.com 

Форма листа-заявки при міжобласних перевезеннях.doc

При обласних перевезеннях лист-заявка адресується начальнику Служби автомобільних доріг у Рівненській області,  тел./факс (0362) 26-46-60 (працює цілодобово), e-mail: avtodor@mail.rv.ua

Форма листа-заявки при обласних перевезеннях.doc

Послідовність отримання погоджень:  

 ·         надсилання листа-заявки (при наявності, вказуйте електронну адресу);

 ·         отримання рахунків (по заявках, що надіслані електронною поштою, рахунки будуть направлені на вказану замовником електронну адресу);

 ·         сплата по рахунках;

 ·         надсилання копії платіжного доручення зі штампом банку про проведення плати за проїзд. На копії вказати терміни проїзду;

 ·         отримання погодження (по заявках, що надіслані електронною поштою, погодження буде направлено на вказану замовником електронну адресу).

 
Увага!

Для оперативного отримання рахунків та погоджень оформляйте, будь-ласка, листи-заявки без помилок і відповідно до форми, що приведена нижче.

Документи, що оформлені з грубими помилками розгляду не підлягають (довідки за телефоном (0362) 62-05-59).

По заявках, що надіслані електронною поштою, рахунки та документи будуть оперативно поступати на вказану замовником електронну адресу, що позбавить Вас необхідності багаторазово додзвонюватись по телефону.